הקשר בין שפע כסף והגשמה אישית

רוב תפיסותנו לגבי כסף מושתתות על חוויות העבר, על דברים ששמענו וראינו בבית ובסביבה שבה גדלנו.
אני מניחה שגם אתם שמעתם על אנשים שזכו בסכום כסף עתק שנגמר להם במהירות והותיר אותם בחובות או חסרי כול. איך זה יכול להיות ? מה מנע מהם למנף את הכסף או לפחות לחלק אותו בצורה כזו שיאפשר להם לחיות ברווחה ?

רובנו יודעים כי האמונות שלנו בנושא כסף מנהלות אותנו מאחורי הקלעים, אך לפעמים אנחנו לא מודעים לבסיס האמונה,כפי שקרה לי בשנים הראשונות של הקמת העסק .

יצאתי מנקודת הנחה שגויה, שמאחר שגדלתי בבית שבו היה כסף בשפע ושמינקותי פיתחתי תודעה ליזמות, אין לי "אישיו "עם כסף. הכסף נבע מעבודה פיזית קשה של הוריי. לאמי הייתה מכולת ואבי עבד כאזרח עובד צה"ל בחיל הים. שניהם יצאו לעבודה בחמש בבוקר וחזרו בלילה גמורים מעייפות .

לא ידעתי שמתקיימות בתוכי אמונות מעכבות, כגון שצריך לעבוד קשה כדי להרוויח כסף, כפי שראיתי בבית הוריי, או שהכסף משחית וצריך להעריך את העבודה – מחשבה שנוצרה בי בעקבות חוק משפחתי שהנהיגו הוריי: כשהם הגיעו למצב שבו היה להם כסף בשפע, הם חששו שלא נעריך את הכסף ונהפוך ל"פרזיטים", ולכן הבטיחו שעל כל שקל שנרוויח מעבודה, הם ייתנו לנו שני שקלים. ברור לכם שהאמירה הזו הניעה אותי לחפש איך לעשות כסף.

כבר בגיל 12 עשיתי בייביסיטר אצל שושי ואלי, וכשקיבלתי את הכסף מהם הלכתי לפרוע את ההבטחה מאבא שלי. בנוסף לכסף ממנו, קיבלתי חיבוקים ואמירות "כל הכבוד". מעודדת מההערכה הרבה על היוזמה, חיפשתי רעיונות נוספים לעבודה .כך מצאתי את עצמי כנערה מגהצת חולצות אצל תקווה, אחת השכנות שגרה לידינו ומוכרת ביום העצמאות גלידות שהבאתי מהחנות של אמי.

הוריי רצו לפתח בי מוסר עבודה, ובדרך פיתחתי את שריר היזמות ומחשבה שגויה נוספת שצריך להיזהר מהכסף כי הוא משחית. אהבתי את תחושת "כל הכבוד" יותר מאשר את הכפלת הכסף, ושלא במודעות יצרתי לעצמי מחסום נוסף לשפע .

קיבעתי בתוכי את התחושה הנעימה שעטפו אותי המילים של אבא שלי, ומחשבה מוטעית שהערכה יותר חשובה מהתגמול הכספי. ייתכן שזו הסיבה שבשנים הראשונות לעסק, בחרתי בעיקר בלקוחות מחמיאים במקום בכאלה שמשלמים .

כשבגרתי ונהייתי בעלת עסק, היזמות הצילה אותי. השקעתי שעות מטורפות בעבודה בדיוק כמו שראיתי בבית. אמנם עבדתי שעות רבות, אך לא היה לי שפע. עם הזמן נחשפתי לאפשרויות הרבות ליצירת שפע כלכלי .

התחלתי לחקור דרכים ליצירת שפע כלכלי, וכך גיליתי את ספרו של וואלאס די. וואלטס, "מדע ההתעשרות". זהו ספר דיגיטלי בקובץ PDF, שנכתב בשנת 1910, עבר תרגום ועריכה של ניבה לב, ומופץ חינם ברשת .

הקריאה בו עזרה לי לגלות את החבלנים שהיו בתוכי. לקח זמן עד שהכרתי את כולם ונפרדתי מהם לשלום ולא להתראות. מהספר למדתי להסתכל על כסף כעל כלי להתפתחות אישית .

תסכימו איתי שכיום יש עשרות דרכים ליצירת כסף. לא נסיבות חיינו ואפילו לא כישרוננו יקבעו אם יהיה לנו שפע כלכלי. האמונות המנהלות אותנו מאחורי הקלעים הן המשפיעות, ולכן אנחנו צריכים לגלות את הנחות היסוד שמהן צמחו.

לכאורה המחסום לגבולות ההכנסה נפרץ; כיום אנו יכולים בלחיצת כפתור לעבוד מהבית ולעשות עסקים עם אנשים בקצה השני של העולם, אך למעשה הוא נותר כפי שהיה בעבר כי המחסום הוא האדם עצמו!

איך מגלים את החבלנים שקיימים בתוכנו?

אני פוגשת אנשים רבים שלא מודעים לאמונות הקיימות בהם בנושא כסף ומעכבות אותם.

לא ניתן להתקדם לשפע כלכלי בלי לעצור בתחנה של בחינת אמונות מגבילות. לא תוכלו לצאת למרחב ההזדמנויות שיעזור לכם להגשים את עצמכם, בלי לנפץ אותן לפני כן .

לדעתי הדרך היחידה להכיר את עצמנו בצורה טובה יותר היא בעזרת כתיבה. כאשר אנחנו מעלים בכתב את השיח הפנימי המתחולל בתוכנו, אנו מונעים מעצמנו לקפוץ ללוּפּ של מחשבות. במקום להיות כמו כלב הרודף אחר זנבו, אנו כמו הר געש מתפרץ שמוציא החוצה את תוְכְנו.

הכתיבה והקריאה של מה שכתבתם ייתנו לכם הזדמנות נדירה להציץ לנשמתכם ולזהות בתוככם את הקולות, את סיפורי העבר שייתכן שהם מעכבים אתכם ואתם כלל לא מודעים אליהם.

הדרך לשפע

אני רוצה לעזור לכם לבחון את תפיסת עולמכם ואם צריך לשפר את גישתכם לכסף אני מציעה לכם  ללכת למקום שקט עם מחברת וכלי כתיבה (מוזמנים לקחת אתכם משקה) התנתקו מהעולם החיצוני והיכנסו לתוך עצמכם. כבו את הנייד, ובצעו את השלבים הבאים:

  1. להשלים באופן אסוציאטיבי, במהירות ובלי לחשוב פעמיים, את המשפטים:

"כסף הוא"…

"כדי להרוויח יותר כסף חייבים ל"…

"אלה שיש להם יותר כסף ממני הם"…

  1. לקרוא את המשפטים אחרי התוספת שלכם.מה עולה מהם? האם המשך המשפטים מקדם או מעכב את יכולתכם לייצר כסף ?
  2. לחשוב מאין הגיעה המחשבה הזו אליכם? ולהבין למה בחרתם להמשיך כך את המשפטים?

הפוסט  נלקח מתוך הספר שכתבתי 365 ימי הכנסות ממכירות,חלק מהמבוא של "פעמון הכסף"
לפרטים ולרכישת עותק מהספר יש ללחוץ כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *